Муковісцидоз і цукровий діабет у підлітка

H. S. Senatorova, L. G. Telnova, L. M. Chernenko, S. B. Dolgareva

Анотація


У статті представлено особливості ураження підшлункової залози на тлі муковісцидозу, що призводить до формування цукрового діабету, що є несприятливою ознакою перебігу основного захворювання. Проведено аналіз літературних даних з описом специфіки перебігу та клінічних виявів муковісцидоз-асоційованого цукрового діабету у дітей.
Проаналізовано історію хвороби дитини 15 років, у якої у віці 5 років було виявлено муковісцидоз. Надалі приєдналися клінічні вияви цукрового діабету.
У дитини відбулася рання маніфестація цукрового діабету на тлі муковісцидозу. Для ранньої діагностики цукрового діабету, асоційованого з муковісцидозом, слід регулярно перевіряти глікемічний статус у всіх дітей, хворих на муковісцидоз, від моменту встановлення діагнозу.

Ключові слова


муковісцидоз; цукровий діабет; асоційований із муковісцидозом; підлітковий вік

Повний текст:

PDF (Русский)

Посилання


Kapranov NY, Kashyrskaya NYu. Mukovystsydoz. — M.: Medpraktyka (Rus), 2014:67.

Kondyuryna EH, Zelenskaya VV, Bryileva KM, Ymehenov AV. Sochetanye mukovystsydoza y sakharnoho dyabeta 1 typa u rebenka ranneho vozrasta. Vestnyk molodoho uchenoho (Rus). 2014;1-2:47-50.

Natsyonal’niy konsensus «Mukovystsydoz: opredelenye, dyahnostycheskye kryteryy, terapyya». Koordynatorі: EY Kondrat’eva, YYu Kashyrskaya, NY Kapranov. — M. (Rus). 2016:148-155.4.

Farrell PM, White TB, Ren SL et al. Diagnosis of cystic fibrosis: consensus guidelines from theCysticFibrosis Foundation. Journal of Pediatrics. 2017;181:4-15.
© Український журнал дитячої ендокринології, 2021
© ПП «ІНПОЛ ЛТМ», 2021